İnternetten Ücretsiz Maç İzleme

by

Futbol maçları başta olmak üzere birçok spor dalının maçları ücretli platformlarda izlenebilmektedir. Fakat ücretsiz olarak maç izlemenin yöntemi de bulunmaktadır. bu yöntem internet üzerinden maç izleme yöntemidir. Günümüzde bu işlem için bazı linkler kullanılmaktadır. En sık kullanılan linkler şu şekilde listelenmektedir.

  • Selçuksports
  • Celtabet TV
  • Matbet TV
  • Sportboss
  • Livinstream
  • Trgool
  • Netspor TV
  • Taraftarium24

Bu web sitelerini kullanarak internetten maç izlemek mümkündür. İnternetten maç izlemek yasalar ile sınırlandırmaktadır. Bu nedenle bazı dönemlerde bu web sitelerine erişim engellenmektedir. Maçların yayın hakkı kazanan yayıncılara ve web sitelerine aittir. Bu nedenle internetten maç izlemek yasal çerçevede sınırlandırılmakta ya da yasaklanmaktadır. Bu kanallar hem tv, hem akıllı telefon hem de tablet, bilgisayar gibi cihazlardan izlenebilmektedir. Bölge kısıtlaması durumlarında ülkemizden izleyemiyorsanız bilgisayarın VPN ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bilgisayarın VPN ayarları değiştiğinde bilgisayar ülkemizin ayarları ile değil hangi ülkenin VPN ayarlarını girdiyseniz o ayarlar ile çalışacaktır. Bir başka deyişle sanki farklı bir ülkeden izliyormuşsunuz gibi olacaktır. Aynı işlem DNS ayarları ile de yapılabilmektedir. DNS ayarları ve VPN ayarlarını değiştirmek son derece basit bir işlemdir.

IP TV ile Maç İzlemek

İnternetten maç izlemenin en güzel yolu ip tv olmaktadır. IP TV, internet aracılığı ile televizyon kanal islemektir. Bu nedenle birçok siteyi ip tv ile açarak televizyondan maç izlemek mümkün olmaktadır. Bilgisayar ya da televizyondan izlerken yavaş olan, donan kanalar ip tv ile kesintisiz izlenebilmektedir. IP TV satın alırken de yasal çerçevede olmasına önem vermek gerekmektedir. IP TV satın alırken de belli ücretler ödenmektedir. Fakat bu ücretler cüzi rakamlardır. Maç yayını veren özel platformlardan çok daha uyguna denk gelmektedir.

İnternetten Maç İzlemenin Cezası Var mıdır?

Türk Ceza Kanununa göre karşılıksız yararlanmadan ötürü 163. Madde bağlamında internetten izinsiz yayın izlemenin cezası bulunmaktadır. Çünkü, bu yayınları vermenin telif hakkı ihaleye girerek satın almış olan kanal ya da platformlara aittir. Bunun ile ilgili de bilgi vermek gerekmektedir. aynı sıkıntı ip tv’ler için de geçerli olmaktadır.

Yazımızı okuyunuz:  Ukrayna iptv

Sitemize girerek iptv paketlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz; https://www.iptvtr.net/iptv-server-1-aylik-paket2/


iptv Konusunda Öncü Firma Sahibi ve Geliştirici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir